درباره ما

موزه گربه ایرانی

گربه‌ها از دیرباز هم‌نشین و هم‌راز خوبی با انسان‌ها بوده‌اند. به همین سبب، در آثار کهن نقاشی، مجسمه‌سازی و ادبیات مصر باستان و ایران باستان همواره این موضوع به چشم می‌­آید.
این موجودات زیبا و جذاب در عصر حاضر به‌عنوان همشهری انسان‌ها جایگاه خود را نه تنها حفظ، بلکه قوت بخشیده‌­اند و به قسمت جدانشدنی از هویت شهری ما بدل شده‌اند.
شناخت خلق‌وخو، آداب و تاریخچه این همشهریان پر رمز و راز، می‌تواند موجب زیست ارزشمندتر و پویاتری هم برای انسان و هم برای گربه‌ها گردد.
پس، ما با راه‌اندازی مجموعه­«موزه گربه ایرانی» در دی ماه 1398 سعی کردیم تا آغازگر مسیری باشیم برای شناخت هرچه بهتر مردم ایران با گربه‌ها.
این شناخت ابعاد و زوایای مختلفی دارد از جمله: شناخت تاریخی، شناخت گونه‌ای و نژادی، شناخت فرهنگی، هنری و ادبی، شناخت خلقی، رفتاری و تغذیه­‌ای. معتقدیم این شناخت هرچقدر که وسیع­‌تر و دقیق‌­تر شود می‌تواند موجب ایجاد مهر بیشتر، کاهش آلام و خشونت‌ها و درنتیجه ارتقای فرهنگ شهرنشینی و احترام به حقوق عام حیوانات، انسان‌ها و طبیعت گردد.

موزه گربه ایرانی واقع در خیابان نجات اللهی، خیابان اراک، کوچه مهر، پلاک3 در یک ساختمان قدیمی سه طبقه واقع شده. در طبقه همکف این ساختمان سرو غذا و نوشیدنی و دو طبقه فوقانی این ساختمان به فضای موزه اختصاص داده شده است.

امکانات کافه میوزه

گالری تمبر

گالری تمبرهای گربه ای جهان، نقاشی ها و عکس ها، تصویرسازی داستان «موش و گربه» عبید زاکانی از جمله جذابیت های فرهنگی و هنری موزه گربه ایرانی به شمار می روند.

گربه های اصیل ایرانی

وجود گربه هایی از نژادهای مختلف در فضای موزه علاوه بر ایجاد فضایی متفاوت موجب ارتباط نزدیک مخاطبان با این موجودات می شود.

کافه و رستوران

کافه و رستوران موزه گربه ایرانی با امکان سرو فست فود، بار سرد و گرم، سعی بر آن دارد تا فضایی گرم و دلپذیر را برای مخاطبین فراهم سازد.

رزرواسیون

همین حالا رزرو کنید